Srážení vlhkosti v interiéru

SRÁŽENÍ VLHKOSTI V INTERIÉRU - NEZATEPLENÁ FASÁDA

Srážení vlhkosti na zdivu v interiéru v zimních měsících není nic příjemného, protože zpravidla to neskončí jen sraženou vodní párou na zdi, ale plísní. Je to nehezké, kazí to pocit příjemného interiéru a někomu to může působit zdravotní obtíže. Pokud máte jistotu, že tvořená plíseň u vás doma není tvořená špatným větráním nebo třeba zatíkáním ze střechy, tak se zřejmě jedná o špatně zateplenou nebo nezateplenou fasádu a mohl by Vám tento návod pomoci.    

Proč se vodní pára sráží na zdi vlivem nezateplené fasády?

Tyto případy jsou z 99% tvořeny na severní nezateplené stěně a v místnosti, kde se topí. Jde o celkem běžný jev, který se bohužel řeší dnes a denně. Dochází k tomu tím způsobem, protože stěna není zateplená a tvoří se tam tzv. tepelný most. To je místo, kde není dostatečná izolace a tím, že venku lidově řečeno mrzne a vevnitř se topí dochází ke srážení vody na zdi. Vy to můžete zjistit až např. při výskytu plísně (rohy místnosti, některé části kolem oken nebo dveří nebo i celá venkovní stěna). 

Výskyt?

Nezateplený panelový dům nebo i rodinný nezateplený dům. Obvykle severní i severo-východní stěna domu. Špatné nebo žádné zateplení.

Řešení?

Nabízí se nám hned dvě řešení. A to je zateplení minimálně strany domu, kde dochází k těmto obtížím nebo použití termoizolačního nátěru. Samozřejmě ta levnější varianta je určitě termoizolační nátěr. 

remal-termokomfort-4-kg-

Co to je Termoizolační nátěr REMAL TERMOKOMOFORT?

Tento nátěr REMAL TERMOKOMFORT je klasický interiérový nátěr na zdivo s přídavkem mikro částic skla. Díky těmto částicím, které v sobě obsahuje dokáže částečně zateplit poškozené stěny v interiéru a zamezit tomu aby se tam srážela voda a vodní páry. Díky tomu vám kvalitně pomůže odstranit problém, který vás jistě dosti trápí. Tento nátěr je bílé barvy a vyžaduje 2-3 nátěry. Může se ředit maximálně 10% z objemu, ale pokud chcete udělat kvalitnější nátěr, tak nátěr neřeďte. Spotřeba barvy je 0,3 až 0,4 kg/m2

Nátěr lze tónovat Tónovacími barvami HET nebo i ponechat jako bílou variantu. Opět lze doporučujeme nepřídávat žádné přídavky, aby se zachoval požadovaná vrstva. Nátěr je totiž po zaschnutí zcela přetiratelný dalšími vrstvami barvou. 

Příprava podkladu

Před natíráním je potřeba odstranit veškeré plísně, mechy a další nesoudržné vrstvy starých barev v poškozeném místě. Na likvidaci plísně lze použít likvidační přípravek FUNGISPRAY. Po oškrabání, pokud je nutné, tak provedeme přebroušení a napenetrování např. akrylátovou penetrací. Podklad by neměl být nějak extrémně vlhký. 

Potom lze aplikovat 2-3 vrstvy termoizolační barvy. Vždy nechte technologickou přestávku na uschnutí jednotlivých vrstev nátěru - dle teploty a vlhkosti v interiéru.

 

Tento nátěr si u nás můžete pořídit mnohem výhodněji než v kamenných prodejnách - REMAL TERMOKOMFORT