Akrylátové chipsy - co to je?

obrázek_2023-05-05_055614423

Barevné vločky jsou vyrobené z pigmentovaného akrylového filmu a jsou náhodně, nepravidelně, tvarovány. Jejich velikost je definována sítovým tříděním. Smícháním barev lze vytvořit vícebarevné dekorativní efekty. 


Použití

Barevné akrylátové lupínky (chipsy) slouží k dekorování privátních, komerčních, průmyslových i logistických podlah. Lupínky jsou dodávány v mnoha barevných provedeních. Aplikovat je lze jak v jednobarevném posypu, tak v rozličných barevných kombinacích (melírech) od lehkého, až po plný posyp.

Jak na to? 

Soudržná, čistá a nemastná betonová podlaha se opatří penetračním nátěrem a prvním nátěrem epoxidovou barvou např. 2-K Samozákladující epoxidovou barvou na betonové podlahy E300. Tyto nátěry necháme důkladně zaschnout a následně provedeme poslední nátěr a ještě do "živého" (nezaschlého) nátěru provedeme posyp akrylátovými chipsy. Následně po vytvrdnutí nátěru vysajeme nebo zameteme přebytečné chipsy a ve 2 vrstvách přelakujeme Epoxidovým lakem na podlahy EP300. Bližší informace naleznete u těchto produktů.

 

Ukázka kompletního vzorkovníku :

Vzorník chipsů