Faktory ovlivňující správnost odstínu

Faktory ovlivňující správnost odstínu

U každé opravy karoserie, renovaci staré techniky nebo vytváření nové karoserie je zapotřebí správného postupu, aby díl na technice/voze vypadal stejně jako původní nebo byl velice věrohodně dodán na stroj.

Společně si nyní projdeme faktory, které ovlivňují správnost odstínů a celkový výsledek na stroji.

Faktory:

-          Způsob aplikace (stříkací pistolí, sprejem, válečkem či štětcem)

Způsob aplikace, kterým se provádí nános barvy, je velice důležitý. U každého zmíněného způsobu totiž vždy dosáhnete jiného výsledku. Už jen jiné množství ředidla v barvě nebo množství barvy, kterou nanesete má za výsledek jiný odstín.

Proto pro kontrolu správnosti odstínu doporučujeme použít test-kartu, kde bude správný podklad a stříkací pistolí nanesené barva v dostatečném množství.

U aplikace stříkací pistolí může hrát roli i tlak v pistoli a pohyb ruky

-          Počet vrstev, které aplikujeme na povrch karoserie

Nedostatečné nebo naopak enormní množství barvy může vést k odchylce s dosavadní karoserií stroje (zvlášť, pokud výrobce stroje používá roboty k lakování, kde je barvy na povrchu karoserie méně než lidskou rukou, což je patrné okem).

-          Správný odstín podkladové, základní barvy

Správný odstín podkladové barvy hraje také zásadní roli pro dokonalou opravu karoserie. Pokud výrobce používá bílý podklad a zákazník použije černý podklad, tak dojde k zásadní změně odstínu a tudíž k rozdílu na opravovaném dílci. Podklad může být základní barva nebo plnič, který se nabízí v různých odstínech

-          Stejný způsob aplikace jako ve výrobním závodě

Žárové zinkování, práškové lakování nebo mokré lakování. Toto je několik metod, které se používají pro lakování stavební/zemědělské techniky. I toto může mít vliv na správnost odstínu

-          Provedení lesku/matu

V neposlední řadě hraje roli i provedení lesku, pololesku či matu. I toto může zásadně ovlivnit výsledek retuše. I toto u nás najdete v nabídce, kde máme i toto rozděleno u jednotlivých odstínů. Vždy, když se nejedná o lesklý odstín, tak je to uvedené u daných odstínů v názvu.

 

Neustále se snažíme naše odstíny a produkty s tím spojené zlepšovat. V neposlední řadě komunikujeme s jednotlivými výrobci ohledně správnosti podkladových barev a vývoji dalších odstínů, abychom vám mohli zaručit „originální“ odstín. Vždy vycházíme ze zaručených zdrojů informací či dílců o správnosti odstínu.

 

Cílem produkce našich barev je spokojenost zákazníka

 

V případě, že potřebujete poradit, tak se na nás neváhejte obrátit a rádi Vám pomůžeme s technickým poradenstvím opravy.