Jak si vybrat ochranný nástřik na karoserii

 

Každé auto by mělo mít dobře ošetřený podvozek, aby odolalo dešti, soli, vodě, písku, kamínkům a dalším nepříznivým vlivům na silnicích. Proto je vhodné vybrat ten vhodný nástřik nebo nátěr na podvozek auta. Na výběr máme z několika variant jako jsou nepřelakovatelné a přelakovatelné nástřiky a vosky na dutiny. Všechny tyto typy nástřiků si rozebereme a vysvětlíme si k čemu slouží.

Nepřelakovatelné nástřiky (bitumeny) 

Slouží k nástřiku/nátěru podvozku vozu přímo ze spodní části karoserie, která není vidět a je nepřelakovatelná barvou na karoserii všech typů. Do těchto prostoru spadají například prostor kolem kol a spodní části vozu. Pokud chcete provést důkladné ošetření spodní části vozu, doporučujeme prvně podetřít nástřik základní polyuretanovou barvou U2061

- Nástříky ve spreji např. MAX Color BITUMEN sprej 

- Nástřiky ve formě pro UBS pistoli např. SPRAY TEC BITUMEN.

- Nátěr štětcem např. BITUMEN CHAMAELEON 710. Výhodou nátěru na štětec je nestékavost a poměrně vysoká hustota, tudíž vám kvalitně uzavře karoserii od vnější vlivů. 

Přelakovatelné nástřiky 

Tato varianta ochranných nátěrů je vhodná pro viditelné části karoserie jako jsou např. lemy kolem kol, případně prostor pod dveřmi a další. Opět se nám tady nabízí:

- Varianta ve spreji v několika odstínech BODY 950 

- Varianta na UBS pistol v několika odstínech např. SPRAY TEC ANTIGRAVEL

Ochrana dutin

Jsou vhodné do všech dutin (dveře, dutiny, prahy, sloupky) karoserie. Varianta spreje se vždy dodává s hadičkou pro snadnější nástřik. Tyto nástřiky jsou vysoce odolné vůči vysokým teplotám a mrazu, mají vysokou penetraci a konzervační účinek. Tyto přípravky lze zakoupit ve spreji nebo i na UBS pistoli. 

                                              xtline-xtline-pistole-strikaci-na-spodky-a-dutiny-lb-15__P19671

Sháníte UBS pistoli na ochranné nástřiky? Pořiďte si Pistole na spodky a dutiny LB-15 (včetně hadičky na dutiny) pro univerzální použití na všechny typy ochranných nástřiků.

Všechny typy ochranných nástřiků na spodek auta a dutiny si můžete zakoupit v naší sekci Ochranné a izolační nástřiky