Aplikační návod kamenného koberce NATUR WALL na svislou plochu

Aplikační návod NATUR WALL kamenného koberce

Rozhodli jste se, že si chcete zkrášlit zeď na zahradě nebo v interiéru? Tak potom jste tady správně. Přinášíme Vám návod jak správně nanést kamenný koberec NATUR WALL na svislou plochu nebo zídku. Žádný strach, není to nic složitého. Vše vám postupně a jednoduše ukážeme a vysvětlíme. Na aplikaci na svislé plochy a stropy se používá kamenivo frakce 4-8mm z nabídky ze vzorníku NATURAL STONE. Celý systém NATUR WALL se skládá z penetrace (složka A+B), pojiva (A+B) a kameniva 4/8mm mramorového nebo říčního.

Určitě velkou výhodou tohoto systému je v tom, že se natahuje kamínek do živé penetrace, tzn. že se nemusí dělat bednění. Obrovské plus, které nabízí tento systém.

Samotný aplikační návod:

Předem si tedy připravíme podklad, tak aby byl soudržný, čistý a nemastný, v našem případě beton. V případě, že potřebujeme, aby byl povrch vodotěsný a voda neprosakovala dále přes podklad (beton), (např. ve sprchovém koutu, podsklepené posezení) naneseme na zeď hydroizolační nátěr SANAFLEX WPM DUO. Po zaschnutí nátěru se můžeme následně pustit do samotného systému. 

Ukázka materiálů, které budou potřebné k aplikaci kamenného koberce + míchací kbelík

Ukázka penetrace NATURWALL (složka A + složka B) - obě složky důkladně smíchat míchadlem do homogenní směsi, viz spodní foto

Důkladné smíchání složky A+B penetrace NATURWALL zamezí případnému nedržení. Směs se míchá stavebním míchadlem s otáčky maximálně do 300 otáček/minutu do doby až bude směs homogenní viz foto níže.

Správně promíchaná směs penetrace NATURWALL, která se nanáší hladítkem. Při aplikaci kamínku je potřeba nanášet "živé do živého", čili zpracovatelnost penetrace je 30 minut (při 20-23C), tzn. nanést kamínek ještě do živé penetrace a na to máte právě určený čas 30 minut. Při vyšší teploty se doba zpracovatelnosti zkracuje.

Zednickou lžící si nanesete na požadovanou stěnu či strop penetraci, kterou následně zednickou lžící nanesete na celou plochu, rovnoměrně. Dodržujte spotřebu, kterou udává výrobce, aby nedocházelo k špatné vrstvě penetrace. 

Ukázka správného natahování penetrace hladítkem...

Hladítko je nutné v průběhu natahování otírat ředidlem C6000, aby nedocházelo k nalepování kamínku s epoxidem na hladítko...

Správné navážení kameniva, v našem případě NATUR WALL je potřebné na 1m2 cca 11-12kg kameniva navážit, tak aby byl správný poměr. Kamenivo se běžně dodává v balení 20kg, proto je u systému NATURWALL potřebné navážit požadovanou váhu.

Ukázka opravdu hustého pojiva, které se opět po správném promíchání přidá k naváženým kamínkům do míchacího vědra.

Po přidání důkladně promícháme kamínek s pojivem. Mícháme opět stavebním míchadlem s otáčky cca 500-700 otáček/minutu po dobu 3 minut.

Hotovou směs kamínku s pojivem naneseme lžící na hladítko a jdeme na to! :)

Pomocí hladítka a větší síly, kterou využijeme na nános, aplikujeme kamínek do nezaschlé penetrace ("živé do živé"). Dodržujme vrstvu 10-15mm, aby nedocházelo k odlupování kamínku. Ostatně to by jste zjistili ihned při aplikaci, že to nedrží na podkladě vlivem slabé vrstvy.

Odstín kamínku si můžete vybrat ze vzorníku NATURAL STONE

Uděláme Vám nabídku na míru, postačí nám napsat na mail: macoun.m@upepanka.cz nebo volat 724 105 404