Aplikační návod kamenného koberce NATUR OUT na vodorovnou plochu

Aplikační návod kamenného koberce NATUR OUT 

Rozhodli jste se, že si chcete položit kamenný koberec na terasu nebo příjezdovou cestu? Tak potom jste tady správně. Přinášíme Vám návod jak správně nanést kamenný koberec NATUR OUT na venkovní vodorovné plochy. Žádný strach, není to nic složitého. Vše vám postupně a jednoduše ukážeme a vysvětlíme. Na aplikaci na vodorovné venkovní plochy se používá kamenivo frakce 4-8mm z nabídky ze vzorníku NATURAL STONE. Celý systém NATUR OUT se skládá z penetrace na savý podklad (složka A+B), případně z penetrace na nesavý podklad (složka A+B), pojiva (A+B) a kameniva 4/8mm mramorového nebo říčního. Tento návod lze použít i pro systém NATUR IN (vodorovné plochy v interiéru).

Samotný aplikační návod:

Předem si tedy připravíme podklad, tak aby byl soudržný, čistý a nemastný, v našem případě beton. V případě, že potřebujeme, aby byl povrch vodotěsný a voda neprosakovala dále přes podklad (beton), (např. ve sprchovém koutu, podsklepené posezení) naneseme na zeď hydroizolační nátěr SANAFLEX WPM DUO. Po zaschnutí nátěru se můžeme následně pustit do samotného systému. 

30704479_2005258163068789_47224816104300

Než-li se pustíte do aplikace koberce, je vhodné nalepit PUR lepidlem zakončovací lišty na místa, kde hrozí vlivem chůze vylamování hrany (tzn. schody, hrany terasy, místa kde není stěna a končí pevný podklad). Díky této investici předejdete dalším opravám s vylamováním.

Celá aplikace kamenného koberce na vodorovnou plochu začne smícháním penetrace složky A+B, následně po rozmíchání i se složkou C (destilovaná voda)

Důkladné promíchání penetrace složky A + B, při menším množství postačí ručně...

Další krok je přidání ředící složky C pro jednoduší aplikaci válečkem či štětcem na betonové ploše...

Aplikace penetrace NATUROUT probíhá válečkem nebo štětcem. Provádíme důkladně po celé ploše, rovonoměrně roznést po ploše. Snažíme se při tom dodržet spotřebu, která má na danou výměru padnout. Spotřeba cca 0,25-03kg/m2. Při míchání všech 3 složek prosím dodržet poměr míchání stanovený od výrobce. Penetrační nátěr necháme zaschnout a můžeme pokračovat...

DSC_0418.jpg

Po nánosu penetrace a vytvrdnutí se pustíme do smíchání pojiva NATUROUT. Smícháme opět složku A + B v daném poměru od výrobce.

Zde můžete vidět správně promíchanou (homogenní ) směs pojiva NATUROUT, kterou lze dále použít pro pokládku kamenného koberce...

Namíchanou směs pojiva přidáme do předem odváženého množství čistého a suchého kameniva, opět ve správném poměru s kamenivem.

Celou směs oblázků a pojiva důkladně promícháme stavebním míchadlem za stálého míchání cca 2-3 minuty až bude kompletně kameniva smočeno pojivem. 

Důkladně promíchanou směs si vysypeme na požadovanou plochu a nerezovým rovným hladítkem roztahujeme na plochu. Snažíme se rovnoměrně a hlavně důkladně roztáhnout do všech rohů a záhybů. Roztahování provádějte spíše hranou hladítka. Zarovnání do roviny probíhá spíše plochou hladítka viz další foto.

DSC_0442.jpg

Důkladně promíchanou směs si vysypeme na požadovanou plochu a nerezovým rovným hladítkem roztahujeme na plochu. Snažíme se rovnoměrně a hlavně důkladně roztáhnout do všech rohů a záhybů až k zakončovacím lištám. Roztahování provádějte spíše hranou hladítka. Zarovnání do roviny probíhá spíše plochou hladítka viz další foto.

Průběžně čistite hladítko ředidlem C6000, aby se vám pojivo s kamínkama nelepili na hladítko a neodtrhávali. Ředidlo zbylé na hladítku nijak nepoškodí směs kameniva. Postačí menší štětec na omývání.

Jak jsem již zmínil, tak po roztažení po ploše si můžete ověřit rovinu natažení koberce hladítkem, které budete jemně tlačit po ploše a kamínky, které jsou "navíc" budou sami přelézat přes hranu hladítka. Tím dosáhnete rovinu a hladký povrch. 

Již hotový výsledek. Tento návod byl pořízen při školení u výrobce. Celým školením nás provázel vyškolený pracovník. Při vytváření větší plochy doporučujeme míti po ruce více pracovníků, kteří budou chystat a připravovat směs koberce, protože napojení na vytvrdlý koberec nelze provést (míněno přestávka nebo delší časové prodlevy). Takže buď provést celou plochu najednou nebo použít dilatační lišty, které jasně rozdělí natahované plochy. Koberec je pochozí po 24 hodinách. Při vytvrzování doporučujeme chodník chránit před deštěm a silným UV zářením. Odstíny kamínku si můžete vybrat ze vzorníku NATURAL STONE

 

Uděláme Vám nabídku na míru, postačí nám napsat na mail: macoun.m@upepanka.cz nebo volat 724 105 104

 

UKÁZKA PRÁCE OD NAŠEHO ZÁKAZNÍKA:

U této realizace byl použit systém NaturOut a NaturWall v kombinaci se zakončovacími lišty

U této realizace byl použit systém NaturOut a NaturWall v kombinaci se zakončovacími lišty

U této realizace byl použit systém NaturOut a NaturWall v kombinaci se zakončovacími lišty

 

Uděláme Vám nabídku na míru, postačí nám napsat na mail: macoun.m@upepanka.cz nebo volat 724 105 404