Jak na údržbu olejované podlahy nebo nábytku

Každá dřevěná olejovaná podlaha potřebuje jako každá jiná podlaha (PVC, dlažba nebo i plovoucí podlaha) občasné nebo i pravidelné vytírání. Díky tomu, že se jedná o podlahu s povrchovou úpravou tvrdým voskovým olejem je vhodné používat speciální přípravky na to určené. My Vám v tomto článku představíme konkrétní přípravky. Důvody a postupy aplikace si probereme níže v textu.

Proč používat parketové mýdlo?

Obyčejný přípravek určený na vytírání podlahy má velkou nevýhodu oproti přípravkům určeným na olejovanou podlahu. A to, že každým vytřením ubírá vrstvu oleje na povrchu. Přípravky CIRANOVA jsou vyrobeny z přírodních olejů a čističů, které udržují vrstvu a vyživuje podlahu. Díky tomu se prodlužuje mnohonásobně životnost.

 

ciranova-sada-na-udrzbu-a-peci-o-olejovane-podlahy

SADA NA ÚDRŽBU OLEJOVANÉ PODLAHY

Tato sada je určena pro pravidelné i jednorázové čištění. Jednotlivé přípravky mají své využití a najdou ve vaši domácnosti své místo. Sada obsahuje parketové mýdlo, intenzivní čistič, olej na údržbu, jemný brusný papír a hadřík plus ke každému přípravku technický list .

Pravidelná údržba

Údržba podlahy, která je natřená olejem není nijak náročná. Pro běžnou údržbu postačí suchý mop. Nikdy nedoporučujeme příliš mokré vytírání podlahy, může to mít vliv na životnost nánosu oleje.

Ochrana olejované podlahy může být zvýšena tím, že pravidelně budete ošetřovat podlahu Parketovým mýdlem CIRANOVA. Stačí smíchat 4-5 malých víček od nádoby s 10 litry vlažné vody. Následně vytírejte podlahu ve směru žilkování dřeva. Poté vyperte a vyždímejte špinavý hadr a vyčkejte 1 hodinu pro dokonalé zaschnutí udržovacího nátěru při pokojové teplotě. Podlahové mýdlo CIRANOVA obsahuje pouze přírodní látky a dodá dřevěné podlaze potřebnou ochranu.

PRVNÍ POMOC pro olejovanou podlahu

V případě, že Vaše podlaha vypadá velice špinavá a zašlá, je vhodné použít prostředek CIRANOVA Intenzivní čistič. Díky tomuto prostředku vrátíte podlaze zašlý lesk a půvab.

Aplikace je jednoduchá. Připravte si směs 1L intenzivního čističe a 9L vlažné vody do kbelíku. Čistým hadrem čistíte podlahu ve směru žilkování a při každém setření vyperte hadr v dalším kbelíku s čistou vodou a opět namočte ve směsi. Postup opakujte

OBNOVA VRSTVY oleje či vosku

Pro údržbu takto ošetřeného povrchu čističem se nanáší jako finální vrstva CIRANOVA Olej na údržbu ve sprej. Pro snadnější aplikaci se dodává ve formě spreje nebo 1L balení v plechovce pro rozlití a díky tomu má velkou vydatnost a to až 50m2/1l na již olejovaných podlahách. Postačí stejnoměrně nanést slabou vrstvu na povrch a nechat několik minut působit. Poté si vzít bílý a suchý hadřík a krouživým pohybem setřít (vmasírovat). Po této aplikaci 24 hodin nezatěžovat, aby olej dostatečně ztvrdnul. Všechny hadry po aplikaci důkladně vyperte ve vodě nebo acetonu.

Tento postup lze také použít při renovaci poškozeného (promáčklého) místa. Postačí vybrousit poškozenou plochu brusným papírem P150 a postupovat dle návodu nahoře.

Jak pravidelně čistit podlahu?

Pro olejované plochy berte v potaz pravidelnou údržbu, která je na místě. Všechno je závislé na intenzitě namáhání plochy mechanickým opotřebováním. Podlaha, která není téměř zatěžovaná postačí pravidelně čistič mýdlovým čističem. Podlahy, které jsou vystavovány větší nebo extrémní zátěži se doporučují čistit pomocí mýdlového čističe nebo intenzivního čističe zároveň s Olejem na péči o olejované plochy. Díky tomu bude vaše podlaha vypadat pořád přirozeně a nebude jevit známky značného opotřebení vlivem používání obyčejných přípravků.

Všechny tyto informace jsou sepsány podle požadovaných testů a našeho nejlepšího vědomí a znalostí.

Jednotlivé výrobky lze zakoupit na našem eshopu

CIRANOVA Sada na údržbu olejované podlahy, CIRANOVA Parketové mýdlo, CIRANOVA Intenzivní čistič nebo CIRANOVA Olej na údržbu olejovaných ploch